Coface Latvia pērn palielināja kopējo apdrošināšanas segumu Baltijā

Coface grupa ir starptautisko darījuma risku apdrošinātājs. Šīs grupas apgrozījums 2011.gadā bija 1,55o miljardi eiro. Ja salīdzina ar 2010. gadu, tad tas ir par 7,4 procentiem vairāk. Pērn uzņēmums nopelnīja 121 miljonu eiro, salīdzinot ar 2010.gadu tas ir 21% kāpums.

Pagājušajā gadā Coface Latvia Baltijas valstīs palielināja kopējo apdrošināšanas segumu līdz 1,5 miljardiem eiro. Un tas ir par 30 procentiem vairāk nekā iepriekšējā gadā. Latvijas daļa veido 25 procentus. 2011.gadā šis uzņēmums sāka arī mūsu kaimiņvalsts Igaunijas tirgus apgūšanu, apdrošinot vietējo uzņēmumu darījumu riskus.

Kopējais Coface Latvia apgrozījums pērn bija 905 tūkstoši latu, bet apdrošināšanas prēmiju apjoms palielinājās 2 reizes.

Māris Lukins, Coface Latvia vadītājs, stāsta, ka pagājušajā gadā 96 procenti klientu atjaunojuši sadarbību uz nākamo apdrošināšanas periodu. „Pērnais gads bija biznesa stabilizēšanās gads daudzās nozarēs, un arī Latvijas uzņēmumi aktīvi apguva jaunus eksporta tirgus. Tas veicinājis interesi par norēķinu drošību un kredītrisku apdrošināšanas pieaugumu. Arī nesenā krīze Latvijas uzņēmējus darījusi uzmanīgus darījumu partneru izvēlē.”

Coface grupas lielākais apgrozījuma pieaugums saistāms ar jaunajiem tirgiem – Latīņamerikā par 11,4 procentiem, Āzijā un Klusā okeāna reģionā par 12,4 procentiem, Centrāleiropā par 20,2 procentiem. „Coface” paziņojumā ir teikts, ka risku apdrošināšana ir ievērojami attīstījusies, pateicoties komerciālai aktivitātei, jauniem rekordiem ražošanā (200 miljoni eiro) un pastāvīgo klientu palielinājumu (91 procents), salīdzinot ar 2010.gadu (86 procenti). Coface grupas faktorings 2011.gadā pieaudzis par 11,8 procentiem. Līderes faktoringa darījumos ir Vācija un Polija.