Nākamgad augs KASKO un OCTA cenas

octa kasko apdrošināšanaAuto īpašniekiem jārēķinās, ka transportlīdzekļu apdrošināšanas cenas nākamgad pieaugs par 5% līdz 15%, tā prognozē apdrošināšanas sabiedrības Ergo speciālisti.

„Ergo” pārstāvis Ivars Vismanis informē, ka šogad pirmajos deviņos mēnešos apdrošināšanas sabiedrība OCTA un KASKO izmaksāto atlīdzību apjoms palielinājies par ceturtdaļu. To ietekmējusi gan bargā ziema, gan satiksmes intensitātes palielināšanās. OCTA un KASKO segmentos cenas sasniegušas zemāko līmeni, un tās nākamgad palielināsies. OCTA cenas pieaugs par 10%-15%, bet KASKO cena 15% robežās.

Transportlīdzekļu apdrošināšana veido vairāk nekā pusi (51,4%) no nedzīvības segmenta. Pēdējos gados cilvēki mainījuši arī savus ieradumus attiecībā uz polišu iegādi, proti, šobrīd polišu termiņi ir 9 līdz 12 mēneši, bet pirms dažiem gadiem termiņi bija 3 līdz 6 mēneši. Apmēram 155 polišu iedzīvotāji iegādājas internetā.

Ivars Vismanis stāsta, ka pārmaiņas veicinās arī nesen pieņemtās izmaiņas OCTA likumā. Tas uzlabos tirgus kvalitāti un veicinās konkurenci.
Kopumā šogad, kā informē „Ergo”, apdrošināšanas nozari negatīvi ietekmējušas dažādas dabas stihijas, taču pamazām atdzīvojies privātpersonu apdrošināšanas joma. Lielāka attšitība bijusi dzīvības apdrošināšanas segmentā.