Par braukšanu bez apdrošināšanas Īrijas tiesa soda autovadītāju no Latvijas

Latvijas valstpiederīgo Ruslanu Koledu (29 gadi) aizturēja pērn Eniskortijas pilsētā, Īrijā. Policija atklāja, ka vīrieša automašīnai logā bija ielīmētas viltotas ceļu nodokļa un apdrošināšanas uzlīmes. Automašīna bija reģistrēta uz personas, kura neeksistē, vārda. Savukārt apdrošināšanas kompānijas polises numurs bija izdomāts.

Tiesas process par braukšanu bez apdrošināšanas un ceļa nodokļu uzlīmju viltošanu sākās jau janvārī. Sākumā vīrietis uz tiesu ieradās kopā ar draugu, kurš labāk prot angļu valodu, tomēr tiesnesis atlika lietas izskatīšanu un pieprasīja tulku. Tiesa R.Koledam piemēroja sodu gan par dokumentu viltošanu, gan par braukšanu bez apdrošināšanas. Par dokumentu viltošanu piespriests 100 eiro naudas sods, bet par braukšanu bez apdrošināšanas piemērots 500 eiro naudas sods. Turklāt R.Koledam 2 gadus aizliegts sēsties pie automašīnas stūres.

R.Koleda apgalvo, ka transportlīdzekli jau ar visiem viltotajiem dokumentiem un uzlīmēm viņš nopircis dažas dienas pirms aizturēšanas.

Šis nav vienīgais gadījums, kad latviešu autovadītāji iekuļas nepatikšanās Īrijā. Pagājušajā gadā latvietim Īrijā piesprieda bargu sodu par braukšanu bez tiesībām un apdrošināšanas. Latvijas pilsonis Romāns Hemlevskis (34 gadi) brauca bez tiesībām un apdrošināšanas laikā, kamēr vēl nebija beidzies iepriekš noteiktais aizliegums, kas paredzēja, ka vīrietis nevar automašīnu vadīt trīs gadus. Īrijas tiesa par braukšanu bez autovadītāja tiesībām piesprieda trīs mēnešu cietumsodu, ko atlika uz trīs gadiem, bet par braukšanu bez apdrošināšanas piemēroja 1000 eiro naudas sodu, kā arī aizliegumu sēsties pie stūres 3 gadus.