Pievienojies mums:

Biežāk uzdotie jautājumi par KASKO apdrošināšanu

Kas ir KASKO apdrošināšanas polise?

Tev noteikti ir OCTA polise, taču tā paredz zaudējumu atlīdzību tikai trešajām personām Tava transportlīdzekļa izraisīta negadījuma rezultātā. OCTA nesegs Tavai automašīnai nodarīto bojājumu vai tās zādzības rezultātā radušos zaudējumus. Pilnīgai drošībai ikvienam autovadītājam nepieciešama arī polise, kas nodrošina atlīdzības izmaksu arī transportlīdzekļa zādzības vai bojājumu gadījumos. Tādēļ apdrošinātāji saviem klientiem piedāvā KASKO apdrošināšanu.

No kā mani pasargā KASKO polise?

KASKO apdrošināšana atlīdzina zaudējumus, kas radušies satiksmes negadījuma, ugunsgrēka, dabas stihijas, trešās personas ļaunprātīgās rīcības, krītošu priekšmetu un vielu, eksplozijas, zādzības vai laupīšanas, kā arī jebkura cita negadījuma rezultātā. Katrs apdrošinātājs atlīdzības izmaksu gadījumos vadās pēc savas metodikas un tās var būt atšķirīgas, plašāk par to iespējams uzzināt apdrošinātāju KASKO apdrošināšanas noteikumos.

Kādus transportlīdzekļus es varu apdrošināt?

Jūs varat apdrošināt visa veida sauszemes transportlīdzekļus – vieglās un kravas automašīnas, autobusus, mikroautobusus, traktortehniku, motociklus un visu veidu piekabes.

Cik jāmaksā par KASKO polisi?

Apdrošināšanas prēmijas apmērs tiek aprēķināts pēc apdrošinātāju izstrādātas metodikas un dažādu risku izvērtēšanas. Kā viens no galvenajiem kritērijiem prēmijas apmēru aprēķināšanā ir apdrošinājuma ņēmēja (klienta) vēsture. Prēmijas apmērs dažādās apdrošināšanas kompānijās var krasi atšķirties, tāpēc ir svarīgi saņemt pēc iespējas plašāku piedāvājumu klāstu, lai izvēlētos sev izdevīgāko.

Kam jāpievērš īpaša uzmanība slēdzot KASKO polisi?

Jāpievērš uzmanība apdrošinājuma summai - līguma apdrošinājuma summa tiek noteikta atbilstoši transporta līdzekļa vērtībai apdrošināšanas brīdī: Jaunam transportlīdzeklim - oficiālā dīleru noteiktā cena Lietotam transportlīdzeklim – tirgus vērtība, ko apdrošinātāji nosaka izmantojot Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja izstrādāto vērtību katalogu

Apdrošinot lietotas automašīnas, lai saņemtu zaudējumam atbilstošu atlīdzību, nav pieļaujama transportlīdzekļa apdrošināšana pēc grāmatvedības bilances vai atlikušā līzinga maksājuma vērtības, kas var būt ievērojami zemāka par automašīnas tirgus vērtību. Jāņem vērā, ka apdrošinātājs var piemērot zemapdrošināšanas principu, izmaksājot atlīdzību proporcionāli apdrošinājuma summai un transportlīdzekļa tirgus vērtībai. Ievērojiet, ka transportlīdzekļa pilnīgas bojāejas vai zādzības gadījumā, apdrošināšanas atlīdzība tiek aprēķināta par pamatu ņemot transportlīdzekļa tirgus vērtību negadījuma brīdī, tādēļ nav vērts transportlīdzekli apdrošināt paaugstinātā vērtībā.

Kādas pretaizdzīšanas ierīces jāuzstāda manam auto?

Katra apdrošināšanas kompānija nosaka atšķirīgas prasības transportlīdzekļa pretaizdzīšanas sistēmu uzstādīšanai, lai stātos spēkā zādzības riska apdrošināšana. Apdrošināšanas piedāvājumos parasti šīs prasības ir iekļautas, tādējādi vienmēr ir iespēja izvēlēties sev pieņemamāko.

Kādos gadījumos man var atteikt apdrošināšanas atlīdzību?

Der zināt dažus apdrošināšanas atlīdzības atteikšanas iemeslu standarta gadījumus:

Kāda ir KASKO polises darbības teritorija?

KASKO polises darbības teritorija ir atkarīga no apdrošinātāja izstrādātajiem noteikumiem. Parasti tā ir Eiropas ekonomiskā zona, par papildus samaksu tiek iekļautas arī citas teritorijas, piemēram - Krievija un citas.

Saistītie raksti

KASKO ir brīvprātīgs apdrošināšanas veids. Apdrošināšanas objekts ir transportlīdzeklis, kurš atbilst KASKO apdrošināšanas nosacījumiem. KASKO polises galvenie apdrošinātie riski ir transporta līdzeklim nodarītie bojājumi, kā arī zādzība un laupīšana.
Polises termiņš ir viens gads. KASKO polise ir derīga teritorijā kas norādīta polisē, populārākās KASKO darbības teritorijas ir Baltijas valstis, Eiropa un NVS