Autovadītāji gar fotoradariem traucas pārsteidzošā ātrumā

fotoradarsKopš pērnā gada novembra, kad uz Latvijas ceļiem sāka darboties 19 fotoradari, tie fiksējuši apmēram 16 tūkstošus pārkāpumus. Par ātruma pārkāpšanu uzliktā soda nauda ir 280 000 latu apmērā, bet no šīs summas samaksāti ir tikai 86 000 latu.

Lielākie fotoradaru fiksētie ātrumi – apdzīvotā vietā 117 km/h, šāds ātrums fiksēts Babītes novada Spuņciemā, bet neapdzīvotā vietā lielākais ātrums, ko fiksējis fotoradars, ir 179 km/h. Un tas noticis uz Rīga-Ventspils šosejas.
Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš atgādina, ka radaru kļūda ir 3 km/h līdz 100 km/h un 3% virs 100 km/h. Tātad policijai ir tiesības sodīt ātruma pārkāpēju jau pie ātruma 54 km/h apdzīvotā vietā un 94 km/h ārpus apdzīvotas vietas.

E.Zivtiņš stāsta, ka lielākā daļa autovadītāju sastādītos protokolus nepārsūdz. Šobrīd policija izskata 50 pārsūdzētos protokolus. Policija arī pēc pārsūdzības vairumā gadījumu atstāj spēkā noteikto sodu. Apdzīvotās vietās biežākais naudas sods ir 10 latu, bet ārpus apdzīvotām vietām – 20 latu.

Kopš fotoradari ieviesti, ceļu satiksmes negadījumu skaits ir samazinājies. Pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2010.gada decembri, bija par 400 negadījumiem mazāk.

No pagājušās nedēļas nogales Latvijā darbojas jau 34 fotoradari, kas izvietoti apmēram 200 vietās. Šobrīd mūsu valstī darbojas tikai pārvietojamie fotoradari, stacionārie radari vēl nav ieviesti.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis nosūtījis brīdinājuma vēstuli SIA „Vitronic Baltica un Partneri”, kurā pieprasījis līdz 20.maijam ieviest 110 stacionāros fotoradarus – tā vēstī aģentūra „Leta”.