Valsts simbols jau astoto gadu apdrošināts par miljonu

Apdrošināšanas kompānija BTA jau astoto gadu pēc kārtas atjaunojusi Latvijas valsts simbola – Brīvības pieminekļa – apdrošināšanas polisi. Arī šoreiz tas tiek apdrošināts par 1 miljonu latu.

Minētā apdrošināšana ir BTA Apdrošināšana dāvinājums Rīgas pilsētai un Latvijas valstij tās dibināšanas 93. gadadienā un tika pasniegta svētku priekšvakarā.

Rīgas Pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis dara zināmu, ka neviens cits no vairāk nekā simts Rīgas sabiedriskajā ārtelpā esošajiem pieminekļiem nav apdrošināts.

Tāpat kā iepriekšējos gados Brīvības piemineklis ir apdrošināts pret visiem iespējamiem pamatriskiem: ugunsnelaimēm, dūmu, vētras, krusas, plūdu un mehānisko transporta līdzekļu iedarbību, zemes noslīdējumiem un iegruvumiem, šķidrumu noplūdi no bojātiem cauruļvadiem īpašuma ļaunprātīgu bojāšanu un citiem draudiem.

Apdrošināti ir gan pieminekļa konstruktīvie elementi, ārējā un iekšējā apdare, gan iekšējās inženiertehniskās komunikācijas, skulptūras un citi mākslinieciskie veidoli.

Jau ceturto gadu BTA polisē iekļauj arī pieminekļa apgānīšanas risku. Atlīdzības izmaksas, ko BTA ir veikusi pieminekļa apdrošināšanas sakarā, ir saistītas tieši ar pēdējo risku – apgānīšanu. Galvenokārt tā ir dabisko vajadzību kārtošana pie pieminekļa vai citāds apdraudējumu, piemēram, kāpšana piemineklī. Bijis pat viens gadījums, kad iereibis autovadītājs centās taranēt pieminekli ar savu apvidus auto. Pēdējo trīs gadu laikā izmaksāti 1 950 lati saistībā ar minētajiem nodarījumiem. Ragoties pa gadiem – 2009. gadā izmaksāti 750 lati, 2010. gadā visvairāk – 1050 lati, savukārt 2011.gadā – 150 lati.

Kopš 2008.gada kopumā izskatītas 13 lietas par kaitnieciskiem nodarījumiem pret Brīvības pieminekli. Starp pārkāpumu veicējiem seši ir bijuši Latvijas valsts iedzīvotāji un septiņi ārvalstu pilsoņi.

BTA ir Latvijas apdrošināšanas sabiedrība ar 17 gadu pieredzi Latvijas tirgū un kopš 2007.gada ieņem stabilu tirgus līdera pozīciju Latvijā, kā arī trešo vietu apdrošināšanas sektorā Baltijas valstīs.