KASKO un OCTA polišu pārtraukšana

Aizvien biežāk saņemam klientu jautājumus kā pārtraukt KASKO un OCTA polises. Šāda nepieciešamība iespējams saistīta ar Latvijas iedzīvotājiem raksturīgo biežo transportlīdzekļu maiņu. Ir pat gadījumi, kad gada laikā īpašnieks nomaina 5 auto. Tādēļ nolēmām paskaidrot vairāk, kā rīkoties kad auto pārdots, līdz ar to OCTA un KASKO polises vairs nav derīgas

OCTA polises pārtraukšana

OCTA apdrošināšanu regulē OCTA likums, tādēļ polisi iespējams pārtraukt OCTA likuma 10 pantā paredzētajos gadījumos. Auto īpašnieka maiņa atbilst šī likuma prasībām, tātad OCTA polisi drīkst pārtraukt. Lai pārtrauktu OCTA polisi Jums jāaizpilda pārtraukšanas iesniegums, to jūs varat izdarīt jebkurā apdrošināšanas sabiedrības filiālē vai arī sazinieties ar savu brokeri. Neizmantoto apdrošināšanas prēmijas daļu varat saņemt atpakaļ naudā vai arī novirzīt uz kādu citu apdrošināšanas polisi.

KASKO polises pārtraukšana

KASKO apdrošināšana ir brīvprātīgs apdrošināšanas veids, līdz ar to katrai apdrošināšanas sabiedrībai ir sava metodika polišu pārtraukšanā, tā ir atrunāta apdrošināšanas noteikumos. KASKO polisi iespējams pārtraukt jebkurā brīdī kad klients to vēlas, pārtraukšanas iemesls nav jāpaskaidro. Lai pārtrauktu KASKO polisi jāaizpilda iesniegums, to var izdarīt gan apdrošinātāja birojā, gan pie sava apdrošināšanas brokera. KASKO pārtraukšanas gadījumā, saskaņā ar Likumu par apdrošināšanas līgumu, apdrošinātājs ir tiesīgs ieturēt līdz 25% administratīvos izdevumus. Lai maksimāli ietaupītu savus līdzekļus neizmantoto prēmijas daļu iesakām pārnest uz kādu citu apdrošināšanas polisi, šajā gadījumā administratīvie izdevumi netiek ieturēti.