Veselības apdrošināšanā tagad arī psihoterapija

Veselības apdrošināšanas polisē pirmo reizi ir iekļauta psihoterapija. No šī gada sākuma «BTA Insurance Company» SE A3 polišu īpašnieki RSU Psihosomatiskās Medicīnas un Psihoterapijas klīnikā var saņemt ārstu–psihoterapeitu konsultāciju, kura ir bez maksas, bet terapijai ir ievērojamas atlaides( 4 krīzes terapijas vizītes ar 50% atlaidi; individuālās terapijas vizītes ar 20% atlaidi; pāru terapijas vai ģimenes terapijas vizīte – ar 20% atlaidi).

Lai saņemtu klīnikas pakalpojumus par pazeminātu cenu, jāuzrāda derīga «BTA Insurance Company» SE A3 veselības apdrošināšanas karte.

Bieži vien ilgs stress, zaudējums, dusmas, aizvainojums vai spēku izsīkums ir iemesls ķermeniskām jeb somatiskām veselības problēmām. Mūsu valstī apmēram divām trešdaļām ģimenes ārstu pacientu ir psihoemocionālu traucējumu diagnoze, tajā skaitā ir arī hronisku sāpju pacienti. Taču pie mums valsts psihoterapijas pakalpojumus neapmaksā. «BTA Insurance Company» SE ir pirmie Latvijā, kas sāk atbalstīt psihoterapiju.

Psihoterapeita konsultācijas var būt noderīgas, ja ir šādas emocionālas izpausmes: nemiers, bailes, vainas izjūta, kā arī neapmierinātība ar sevi, nespēja veidot attiecības, grūtības koncentrēties, atpūsties. Emocionālie sastrēgumi var izpausties arī kā pārmērīga ēšana un alkohola lietošana vai citas riska uzvedības. Neapzinātas emocionālas problēmas var izsaukt arī fiziskus simptomus (bezmiegu, apetītes trūkumu, sirdsklauves, trīci, drebuļus, galvassāpes, sāpes vēderā, sliktu dūšu, caureju, biežu saaukstēšanos un citas).